  • Y607210R0000B0L
Y607210R0000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y607210R0000B0L
HK JDW NO:
890-Y607210R0000B0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10Ohms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y607210R0000B0L
  • Package / Case
    Radial
  • Series
    VHP203
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    10.033mm
  • Height Seated (Max)
    0.395 10.03mm
  • Length
    10.541mm
  • Width
    4.1148mm