  • Y578720K0000B0L
Y578720K0000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y578720K0000B0L
HK JDW NO:
890-Y578720K0000B0L
Step5Bar-code shipping tag
Y578720K0000B0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Construction
    Hermetically Sealed
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Size Code
    4419
  • Height
    10.922mm
  • Height Seated (Max)
    0.430 10.92mm