  • Y507714R5000Q9L
Y507714R5000Q9L
advertisement
Manufacturer No:
Y507714R5000Q9L
HK JDW NO:
890-Y507714R5000Q9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
14.5Ohms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y507714R5000Q9L
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    14.5Ohms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.525 13.33mm
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VHZ
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±0.02%