  • Y505350R0000J0L
Y505350R0000J0L
advertisement
Manufacturer No:
Y505350R0000J0L
HK JDW NO:
890-Y505350R0000J0L
Step5Bar-code shipping tag
Y505350R0000J0L
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Weight
    400.011771mg
  • Published
    2003
  • Series
    Accutrim™1240X
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.175 Facex0.250L 6.35mmx4.45mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Number of Turns
    21
  • Height
    6.35mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    4.45mm