  • Y4726100R000A0L
Y4726100R000A0L
advertisement
Manufacturer No:
Y4726100R000A0L
HK JDW NO:
890-Y4726100R000A0L
Package:
Axial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
100Ohms, 1W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y4726100R000A0L
  • Package / Case
    Axial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HZ
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    25.4mm