  • Y40662K49000Q0R
Y40662K49000Q0R
advertisement
Manufacturer No:
Y40662K49000Q0R
HK JDW NO:
890-Y40662K49000Q0R
Package:
2512 (6432 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
Y40662K49000Q0R
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    FRSH
  • Size / Dimension
    0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1.2W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm