  • Y40455R00000F0W
Y40455R00000F0W
advertisement
Manufacturer No:
Y40455R00000F0W
HK JDW NO:
890-Y40455R00000F0W
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
Description:
V5X5PT Series, Metal Foil, 5Ohms, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40455R00000F0W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    1.27mm
  • Width
    1.27mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    V5X5PT
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.050W 1.27mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±1%