  • Y175995K0200T9L
Y175995K0200T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y175995K0200T9L
HK JDW NO:
890-Y175995K0200T9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
95.02kOhms, 2.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y175995K0200T9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    95.02kOhms
  • Power (Watts)
    2.5W