  • Y1750250K000V0L
Y1750250K000V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1750250K000V0L
HK JDW NO:
890-Y1750250K000V0L
Description:
250kOhms, 0.4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1750250K000V0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    250kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Length
    15.875mm