  • Y169030R0000F9L
Y169030R0000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y169030R0000F9L
HK JDW NO:
890-Y169030R0000F9L
Step5Bar-code shipping tag
Y169030R0000F9L
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39009
  • Rated Power Dissipation (P)
    8W
  • Lead Length
    13.72mm
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    21.463mm
  • Height Seated (Max)
    0.845 21.46mm