  • Y169010R0300C9L
Y169010R0300C9L
advertisement
Manufacturer No:
Y169010R0300C9L
HK JDW NO:
890-Y169010R0300C9L
Description:
10.03Ohms, 8W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y169010R0300C9L
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10.03Ohms
  • Power (Watts)
    8W
  • Height Seated (Max)
    0.815 20.70mm