  • Y163320R0000C9W
Y163320R0000C9W
advertisement
Manufacturer No:
Y163320R0000C9W
HK JDW NO:
890-Y163320R0000C9W
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, VFCP Series, Metal Foil, 20Ohm, 0.6W, ±0.25%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y163320R0000C9W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VFCP
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    ULTRA HIGH PRECISION, NON-INDUCTIVE
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm