  • Y1630120R000Q9W
Y1630120R000Q9W
advertisement
Manufacturer No:
Y1630120R000Q9W
HK JDW NO:
890-Y1630120R000Q9W
Description:
VFCP Series, Metal Foil, 120Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1630120R000Q9W
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    120Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C