  • Y1629620R000T9W
Y1629620R000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y1629620R000T9W
HK JDW NO:
890-Y1629620R000T9W
Description:
FIXED RESISTOR VFCP Series, Metal Foil, 620Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1629620R000T9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    620Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm