  • Y16293K60000B9R
Y16293K60000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y16293K60000B9R
HK JDW NO:
890-Y16293K60000B9R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
VFCP Series, Metal Foil, 3.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16293K60000B9R
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    VFCP
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    3.6kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm