  • Y16291K20000T0W
Y16291K20000T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y16291K20000T0W
HK JDW NO:
890-Y16291K20000T0W
Description:
VFCP Series, Metal Foil, 1.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16291K20000T0W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm