  • Y162849K9000T16W
Y162849K9000T16W
advertisement
Manufacturer No:
Y162849K9000T16W
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y162849K9000T16W
Description:
Metal Foil, 49.9kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
Y162849K9000T16W
  • Tolerance
    0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    0.2 ppm/°C
  • Resistance
    49.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    750mW
  • Height
    635μm
  • Length
    6.3246mm
  • Width
    3.2258mm