  • Y1626107R000A13W
Y1626107R000A13W
advertisement
Manufacturer No:
Y1626107R000A13W
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y1626107R000A13W
Package:
1506
Datasheet:
Description:
Metal Foil, 107Ohm, 0.05%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1626107R000A13W
  • Package / Case
    1506
  • Tolerance
    0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    0.2 ppm/°C
  • Resistance
    107Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    300mW
  • Height
    635μm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.5748mm