  • Y162420R0000D23W
Y162420R0000D23W
advertisement
Manufacturer No:
Y162420R0000D23W
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y162420R0000D23W
Description:
Metal Foil, 20Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
Y162420R0000D23W
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    0.2 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    200mW
  • Height
    635μm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm