  • Y16081R70000A9L
Y16081R70000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y16081R70000A9L
HK JDW NO:
890-Y16081R70000A9L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
1.7Ohms, 2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y16081R70000A9L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Supplier Device Package
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VCS232Z
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.177W 31.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.7Ohms
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm