  • Y14812R50000B9L
Y14812R50000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y14812R50000B9L
HK JDW NO:
890-Y14812R50000B9L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
2.5Ohms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y14812R50000B9L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Supplier Device Package
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VCS331Z
  • Size / Dimension
    1.339Lx0.210W 34.00mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.5Ohms
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm