  • Y14670R30000F0L
Y14670R30000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y14670R30000F0L
HK JDW NO:
890-Y14670R30000F0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
300mOhms, 10W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y14670R30000F0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Supplier Device Package
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VCS332Z
  • Size / Dimension
    1.339Lx0.210W 34.00mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    300mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm