  • Y14422K73900T0L
Y14422K73900T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y14422K73900T0L
HK JDW NO:
890-Y14422K73900T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.739kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y14422K73900T0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.739kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    8.001mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    2.4892mm