  • Y1172700R000F9R
Y1172700R000F9R
advertisement
Manufacturer No:
Y1172700R000F9R
HK JDW NO:
890-Y1172700R000F9R
Description:
VSM Series, Metal Foil, 700Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1172700R000F9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    700Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm