  • Y11721K33000T0W
Y11721K33000T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y11721K33000T0W
HK JDW NO:
890-Y11721K33000T0W
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
VSM Series, Metal Foil, 1.33kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y11721K33000T0W
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSM
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.33kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm