  • Y116950K0000B9L
Y116950K0000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y116950K0000B9L
HK JDW NO:
890-Y116950K0000B9L
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR3D Series, Metal Foil, 50kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y116950K0000B9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    50kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.318mm