  • Y1073221R000A0L
Y1073221R000A0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1073221R000A0L
HK JDW NO:
890-Y1073221R000A0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
221Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1073221R000A0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -50°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Z202
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    221Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    6.604mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.175mm