  • Y09440R50000B0L
Y09440R50000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y09440R50000B0L
HK JDW NO:
890-Y09440R50000B0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
500mOhms, 10W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y09440R50000B0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VCS332
  • Size / Dimension
    1.340Lx0.210W 34.04mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±3ppm/°C
  • Resistance
    500mOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.01mm
  • Length
    34.036mm
  • Width
    5.334mm