  • Y08568R00000D9W
Y08568R00000D9W
advertisement
Manufacturer No:
Y08568R00000D9W
HK JDW NO:
890-Y08568R00000D9W
Description:
VCS1625P Series, Metal Foil, 8Ohms, 1W, ±0.5%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y08568R00000D9W
  • Package / Case
    Wide 2516 (6440 Metric), 1625
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.10mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    8Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm