  • Y08503R30000D9W
Y08503R30000D9W
advertisement
Manufacturer No:
Y08503R30000D9W
HK JDW NO:
890-Y08503R30000D9W
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Description:
VCS1625 Series, Metal Foil, 3.3Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y08503R30000D9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VCS1625
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    4.064mm
  • Width
    6.35mm