  • Y083010R0000B19L
Y083010R0000B19L
advertisement
Manufacturer No:
Y083010R0000B19L
HK JDW NO:
890-Y083010R0000B19L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
10Ohms, 10W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y083010R0000B19L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VPR247
  • Size / Dimension
    0.690Lx0.215W 17.53mmx5.46mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    21.209mm
  • Height Seated (Max)
    0.835 21.21mm
  • Length
    17.526mm
  • Width
    5.461mm