  • Y079333K2000B9L
Y079333K2000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y079333K2000B9L
HK JDW NO:
890-Y079333K2000B9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33.2kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y079333K2000B9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    33.2kOhms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm