  • Y07932K67500T0L
Y07932K67500T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y07932K67500T0L
HK JDW NO:
890-Y07932K67500T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.675kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y07932K67500T0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.098W 7.62mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.675kOhms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm