  • Y07891K25000T9L
Y07891K25000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y07891K25000T9L
HK JDW NO:
890-Y07891K25000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.25kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y07891K25000T9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VSR
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    1.25kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm