  • Y078915K0000A9L
Y078915K0000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y078915K0000A9L
HK JDW NO:
890-Y078915K0000A9L
Description:
FIXED RESISTOR, 15kOhm, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y078915K0000A9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VSR
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.05%