  • Y0784100R000V9L
Y0784100R000V9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0784100R000V9L
HK JDW NO:
890-Y0784100R000V9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100Ohms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0784100R000V9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VH
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Height
    10.922mm
  • Height Seated (Max)
    0.430 10.92mm
  • Length
    11.049mm
  • Width
    4.699mm