  • Y0771500K000T9L
Y0771500K000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0771500K000T9L
HK JDW NO:
890-Y0771500K000T9L
Description:
500kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0771500K000T9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    RCK
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.138W 14.61mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    500kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm
  • Length
    14.605mm
  • Width
    3.5052mm