  • Y07340R50000D0L
Y07340R50000D0L
advertisement
Manufacturer No:
Y07340R50000D0L
HK JDW NO:
890-Y07340R50000D0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 89
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y07340R50000D0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VFP-4
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    500mOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    20.3962mm
  • Height Seated (Max)
    0.803 20.40mm
  • Length
    40.005mm
  • Width
    7.01mm