  • Y073320K0000T0L
Y073320K0000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y073320K0000T0L
HK JDW NO:
890-Y073320K0000T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 20kOhm, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y073320K0000T0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VFP-3
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    10W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    20.3962mm
  • Height Seated (Max)
    0.803 20.40mm