  • Y070650K0000F9L
Y070650K0000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y070650K0000F9L
HK JDW NO:
890-Y070650K0000F9L
Description:
50kOhms, 0.4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y070650K0000F9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    50kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height
    7.874mm
  • Height Seated (Max)
    0.310 7.87mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.032mm