  • Y07062K20000F9L
Y07062K20000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y07062K20000F9L
HK JDW NO:
890-Y07062K20000F9L
Description:
FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, 0.4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y07062K20000F9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Height
    7.874mm
  • Height Seated (Max)
    0.310 7.87mm