  • Y01195R00000B0L
Y01195R00000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y01195R00000B0L
HK JDW NO:
890-Y01195R00000B0L
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
5Ohms, ±0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
Y01195R00000B0L
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Screw Holes
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VPR7Z
  • Size / Dimension
    1.030Lx0.312W 26.16mmx7.93mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Power (Watts)
    7W
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm