  • Y011010R0000A1L
Y011010R0000A1L
advertisement
Manufacturer No:
Y011010R0000A1L
HK JDW NO:
890-Y011010R0000A1L
Description:
FIXED RESISTOR, 10Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y011010R0000A1L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    H
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.05%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    2.5W