  • Y01059K90000F0L
Y01059K90000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y01059K90000F0L
HK JDW NO:
890-Y01059K90000F0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
9.9kOhms, 1.25W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y01059K90000F0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    9.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.25W
  • Max Power Dissipation
    1.25W
  • Length
    25.4mm