  • Y00962K97120A9L
Y00962K97120A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y00962K97120A9L
HK JDW NO:
890-Y00962K97120A9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
2.9712kOhms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00962K97120A9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VMTA55Z
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.270L 3.05mmx6.86mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.9712kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Length
    6.858mm