  • Y00951K19300Q0L
Y00951K19300Q0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00951K19300Q0L
HK JDW NO:
890-Y00951K19300Q0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1.193kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00951K19300Q0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA56Z
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.356L 6.60mmx9.04mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.193kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    9.0424mm