  • Y009120R0000F9L
Y009120R0000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y009120R0000F9L
HK JDW NO:
890-Y009120R0000F9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
20Ohms, 0.667W 2/3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y009120R0000F9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA53Z
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.750L 9.53mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    20Ohms
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W