  • Y007747R0000A0L
Y007747R0000A0L
advertisement
Manufacturer No:
Y007747R0000A0L
HK JDW NO:
890-Y007747R0000A0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 47Ohm, 0.6W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y007747R0000A0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VH
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Construction
    Hermetically Sealed
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Size Code
    4419
  • Height
    10.922mm
  • Height Seated (Max)
    0.430 10.92mm