  • Y00772K70000B0L
Y00772K70000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00772K70000B0L
HK JDW NO:
890-Y00772K70000B0L
Step5Bar-code shipping tag
Y00772K70000B0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Height
    10.922mm
  • Height Seated (Max)
    0.430 10.92mm