  • Y0075110K000F0L
Y0075110K000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0075110K000F0L
HK JDW NO:
890-Y0075110K000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0075110K000F0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VSR
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    110kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    8.5344mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm